Menu
Ogród zimowy

Zalety posiadania ogrodu zimowego w mieście

Ogrody zimowe znane są ludziom już od pięciuset lat. Na początku celem ich zakładania była ochrona delikatnych roślin cytrusowych przed niskimi temperaturami. Potem zaczęto tworzyć je w pałacach i zamkach, ponieważ były idealnym miejscem na zimowy relaks. A do tego stanowiły symbol bogactwa i statusu społecznego. Tak jest również i dzisiaj. Nie każdego stać na założenie ogrodu zimowego. Jednak coraz więcej osób decyduje się na zorganizowanie takiej przestrzeni w domu. Dominują wśród nich mieszkańcy miast, ponieważ to właśnie im najbardziej brakuje kontaktu z naturą. Możliwość otaczania się nią przez cały rok przekonuje ich do inwestowania w taki projekt. Nie jest to jednak jedyna zaleta z posiadania ogrodu zimowego w mieście.

Powiększenie powierzchni domu

Nie ulega wątpliwości, że ograniczona przestrzeń miejska nie sprzyja budowaniu domów o znacznych rozmiarach. Większość tego rodzaju nieruchomości nie ma zbyt dużej powierzchni. Tymczasem ogród zimowy to bardzo dobry pomysł na jej naturalne powiększenie. Wybierając odpowiedni projekt, można go dopasować do niemal każdego już stojącego budynku. Oszklone ściany to natomiast dobry pomysł na optyczne powiększenie wybranej części domu, jak również dostarczenie do wnętrz większych ilości naturalnego światła. Zwłaszcza zimą nie ma go zbyt wiele, ale posiadając zimowy ogród, można lepiej je wykorzystać.

Praca domowych warunkach

W ostatnich latach na znaczeniu zyskuje praca zdalna. Specjaliści przewidują, że w niedalekiej przyszłości w domu pracować będzie coraz więcej osób. Także mieszkańców miast, którzy nie chcą tracić czasu w korkach. Ogród zimowy to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli chce się w domowym zaciszu stworzyć biuro czy gabinet. Przyda się zarówno tym, którzy nie mają w domu zbyt wiele miejsca, ale również osobom chcącym zapewnić sobie wygodne, jak i wyjątkowo przyjemne miejsce do pracy. Na pewno zrobi ono nie lada wrażenie także na klientach czy partnerach biznesowych, których zaprosi się na spotkanie do swojego miejsca pracy.

Cisza w mieście

W otoczeniu zieleni, ale również z dostępem do naturalnego światła, można się skutecznie zrelaksować. Mieszkańcy miast narzekają na wszechobecny hałas. Ogród zimowy w takiej sytuacji staje się miejscem wyciszenia. Jeżeli zorganizuje się go w tylnej części domu, z dala od ulicy, można nawet poczuć się, jak w czasie wiejskich wakacji. Cisza, spokój, a dookoła zieleń. Ogród zimowy to również dobre miejsce do uprawiania aktywności fizycznej. Jeżeli nie chce się chodzić do siłowni, a z uwagi na mróz czy śnieg nie można ćwiczyć na zewnątrz, wówczas to bardzo dobre rozwiązanie.

Wiele przykładów ciekawie zrealizowanych projektów można zobaczyć tu

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.