Menu
Regały e-promag

Znaczenie strefy przemysłowej i magazynowej dla miasta

Podmiejskie strefy przemysłowe oraz magazynowe mają ogromne znaczenie dla funkcjonowania firm regionalnych, tych o znaczeniu ogólnokrajowym, a także podmiotów międzynarodowych. Przedsiębiorcy chętnie z nich korzystają, ponieważ mogą prowadzić biznes w atrakcyjnym miejscu z nowoczesną infrastrukturą oraz dostępem do głównych szlaków transportowych w kraju. Jednak powstawanie tak zwanych stref ekonomicznych opłaca się także jednostkom administracyjnym, w których pobliżu są one zakładane.

Strefa, która przyciąga inwestorów

Nowoczesna strefa przemysłowa oraz magazynowa to swoisty wabik na inwestorów z kraju i z zagranicy. Korzystają z niej również lokalni przedsiębiorcy, co pozytywnie wpływa na rozwój gospodarczy regionu. Możliwość wynajęcia lub zakupu nieruchomości w takiej lokalizacji zachęca firmy z Polski i zagranicy do zakładania w danym miejscu swojej siedziby, prowadzenia tam produkcji czy wykonywania usług. Inwestycje oznaczają natomiast miejsca pracy, wyższe wpływy do budżetu z tytułu podatków i większą atrakcyjność w oczach potencjalnych mieszkańców czy kolejnych inwestujących. Zatem dynamicznie działająca strefa przemysłowa oraz magazynowa przekłada się na rozwój miasta. Stanowi ona między innymi motywację dla władz lokalnych do unowocześniania infrastruktury drogowej w regionie. Na tym korzystają natomiast nie tylko pracownicy, dojeżdżający do pracy, czy pracodawcy, planujący transport, ale wszyscy obywatele. A nawet turyści.

Strefa, która chroni miasto

Dzięki organizowaniu strefy przemysłowych i magazynowych pod miastem, w granicach tej jednostki administracyjnej łatwiej i przyjemniej się żyje. Oznacza to bowiem czystsze powietrze, ograniczenie hałasu czy mniej zakorkowane drogi w centrum. Jednym słowem przekłada się na bezpieczeństwo. Dodatkowe miejsca pracy to natomiast kotwica, trzymająca mieszkańców w danym mieście. Nie muszą oni emigrować w poszukiwaniu zatrudnienia, na czym wizerunkowo, jak również finansowo, korzysta samo miasto. Liczba mieszkańców przekłada się bowiem na podatki wpływające do samorządowej kasy. Dzięki nim można modernizować i rozwijać miasto, czyniąc z niego bardziej atrakcyjne miejsce do życia.

Zdjęcie pochodzi z witryny e-promag

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.